Cześć,
alek_nogiecMam na imię Alek Nogieć i od 15 lat zajmuję się systemami naturoterapeutycznymi ze szczególnym naciskiem na Tradycyjną Medycynę Chińską. Uważam, że edukacja jest kluczem do szczęścia i wnosi nadrzędne wartości do życia każdego człowieka. Aktywnie ćwiczę i popularyzuję Taichi oraz Qigong (moje specjalizacje, które cały czas pogłębiam to: Yang/Ip Style Tai Chi Chuan, Zhang Zhuang, Makko Ho (Meridian stretching), DaoYin, Lohan Gong, Ba Duan Jin). Jestem Psychologiem o specjalności klinicznej oraz trenerem i terapeutą EFT (Techniki Wolności Emocjonalnej/Emotional Freedom Techniques). EFT to taka emocjonalna wersja akupunkury bez igieł, nakierowana na emocje i uczucia. Technika ta prowadzi ludzi ku samodzielności w dbaniu o swoje zdrowie poprzez pracę z psychiką. Prowadzę sesje terapeutyczne, coachingi personalne dotyczące profilaktyki zdrowia oraz psychologii w nurcie poznawczym. Podobnie jak Hipokrates uważam, że mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby. EFT łączy ze sobą 2 kultury, medycynę wschodu oraz głębokie psychologiczne zrozumienie natury człowieka. Dodatkowo łatwość jej stosowania powoduje, że każdy bez długotrwałego treningu może ją stosować i odczuwać korzyści. Jestem przede wszystkim praktykiem i tej właśnie praktyki uczę na moich warsztatach. Uczcie się dbać o swoje zdrowie i myślcie samodzielnie. Sprawdzajcie sami co daje Wam szczęście a siłę autorytetów zawsze mierzcie ich wynikami, bo miarą prawdy jest skuteczność. Więcej o EFT znajdziesz na stronie www.myeft.pl

 


 

EFT to skrót od angielskiej nazwy oznaczający Emotional Freedom Technique, co po polsku oznacza Techniki Wolności Emocjonalnej. Inne nazwy, które możesz spotkać to: tapping, opukiwanie meridianów lub emocjonalna akupunktura. Jest to metoda i zarazem system pracy, który otwiera nowy dział psychoterapii zwany psychologią energetyczną. System stworzył w latach 80 amerykański inżynier Garry Craig bazując na doświadczeniach amerykańskiego psychologa dr Rogera Callahana. Jak zwykle tego typu odkrycie nastąpiło „przypadkiem” i było połączeniem badań nad emocjami w kontekście medycyny chińskiej i różnorodnych metod psychoterapeutycznych. Nawet sam twórca nie spodziewał się jak nieprawdopodobne wyniki będą efektem zastosowania tej nowej metody. Każda forma psychoterapii pracuje z negatywnymi emocjami, natomiast każda z nich inaczej podchodzi do pochodzenia emocji oraz do pracy z nimi. W EFT oraz w innych systemach energetycznych negatywne emocje traktujemy jako blokadę lub zaburzenie przepływu energii. Prawda, że proste? Gdy energia płynie prawidłowo i nie ma zaburzeń mamy dobry nastrój, samopoczucie oraz zdrowie. W wyniku zdarzenia, które odbieramy jako negatywne, następują różnorodne blokady energetyczne, które powodują długofalowe skutki w naszym życiu. Koncepcja ta, tak zasadniczo różni się od wszystkiego co do tej pory stosowała współczesna psychologia, że trudno uwierzyć, iż może „to” tak działać. Zachęcam do spróbowania ponieważ jest to chyba najbezpieczniejszy system terapeutyczny na świecie. Cztery główne efekty, które Garry Craig  zauważył podczas praktyki z EFT to:

– działa niezwykle relaksująco i uspokajająco.

– zmniejsza negatywne emocje i eliminuje negatywne przekonania

– usprawnia nasz system bioelektryczny

– poprawia naszą kondycję psychofizyczną

– jest skuteczne przy redukcji różnorodnych, w tym nie do końca rozpoznanych, stanów bólowych.

EFT jest niezwykle proste w zastosowaniu i niesamowicie skuteczne, dlatego z łatwością nadaje się do samodzielnej pracy jako autoterapia.


 

EFT jest narzędziem, które daje każdemu możliwość samodzielnej pracy i osobistego dbania o własny rozwój. Jednak zdarzają się sytuacje w których trudno nam samemu zacząć przygodę z EFT. Może też się tak zdarzyć, że już jakiś czas pracujemy, opukujemy a nawet wypukaliśmy już sobie przysłowiową „dziurę” w głowie i nie mamy efektów. Wtedy dobrze jest skorzystać z pomocy kogoś, kto może spojrzy na nasz problem z nieco innej perspektywy. Jeśli próbowałeś już dużej ilości metod lub chciałbyś po prostu sprawdzić tą metodę na sobie zapraszam do osobistego kontaktu oraz umówienie się na sesję.

Na takim osobistym spotkaniu, porozmawiamy sobie o Twoim problemie a także sprawdzimy czy jest to rzeczywiście problem główny, czy coś może się pod nim kryje i dlatego nie możesz ruszyć z miejsca. Przygotowanie do sesji nie jest specjalnie trudne. Przede wszystkim sprecyzuj dokładnie swój problem oraz określ jakiej korzyści oczekujesz od sesji. Przypomnij sobie jak długo masz ten problem i najlepiej kiedy i od czego on się zaczął. Na sam koniec, jeśli to możliwe, wyobraź sobie życie bez tego problemu. Jak by to było?

Pierwsze spotkanie/sesja diagnostyczna/sesja gabinet/Sesja Skype
Czas trwania ok. 1 h 30 min
375 PLN

Możliwe są również sesje przez Skype. Są one doskonałym narzędziem monitorowania rozwoju gdzie zwykle opukujemy się na konkretny problem abyś mógł ruszyć dalej.

Koszt sesji na Skype:
Czas trwania: 60 min.
250 PLN

Moim głównym zadaniem na takich sesjach jest nakierować Cię na główne zagadnienia blokujące Twój rozwój jednak pamiętaj, że pracę związaną z opukiwaniem musisz wykonać sam. Zarówno na sesji jak też później w domu. Bardzo często zdarza się, że jedna sesja pomaga i to nawet bardzo. Twórca EFT Garry Craig nazwał takie zdarzenia 1-minutowymi cudami. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że zwykle problem jest złożony z szeregu tzw. aspektów, którymi trzeba się zająć oddzielnie. To wymaga czasu i systematyczności. Jednak zapewniam Cię, że jest to jeden z niewielu tak prostych systemów przynoszący naprawdę niesamowite rezultaty w dość krótkim czasie.
Technika EFT ma bardzo szerokie spektrum zastosowań ale kluczem do jej skuteczności jesteś zawsze Ty. To Twoja chęć do zmiany, cierpliwość, konsekwencja oraz szczerość daje efekt uwolnienia od czasami wieloletnich problemów emocjonalnych, w tym lęków. Jeśli zależy Ci na zdrowiu, dobrym samopoczuciu, samorozwoju i kreacji najlepszego z możliwych wariantów Twojej przyszłości, zapraszam serdecznie do umówienia się na sesję w jednym z dwóch gabinetów:

Wrocław – Gabinet Terapii Naturalnych ul. Lotnicza 20
tel +48 531 920 600
http://naturoterapie.com.pl

Poznań – Sensorium – Centrum Diagnostyki i Neuroterapii ul. Barwicka 14H (os. Bajkowe)
tel. +48 504 53 15 15 lub +48 502 265 707
http://www.eegbiofeedback.net.pl