Z wykształcenia jestem inżynierem z zamiłowania Naturoterapeutą oraz Instruktorem metody Buteyko. Medycyna naturalna interesowała mnie od zawsze, moja fascynacja z dnia na dzień jest coraz większa. Cały czas staram się dokształcać, ponieważ tylko ciągły rozwój może zapewnić poczucie bycia dobrym w tym co się kocha.
Ukończyłam między innymi kursy: instruktorski metody oddechowej Buteyko, terapię bańkami ogniowymi i bezogniowymi, akupresurę, dietetyki według TCM, akupunkturę ucha, akupunkturę kosmetyczną, diagnozę z twarzy, ziołolecznictwo, dwupunkt, świecowanie i konchowanie uszu.
Wyznaję zasadę iż nie ma zdrowia bez świadomości. W obecnych czasach społeczeństwo cechuje nadmierne spożywanie pokarmów, niepoprawne wzorce oddechowe oraz brak równowagi pomiędzy pracą, odpoczynkiem i snem. Cały czas pragniemy posiadać więcej, co sprawia, że żyjemy w poczuciu niespełnienia, niedosytu, niedoskonałości, a nasz organizm jest ciągle zestresowany. Konsekwencją ciągłego stresu, nieprawidłowej: diety oraz wzorców oddechowych jest pojawienie się czynników chorobotwórczych.
Uważam, że zanim zaczniemy leczyć chorobę należy zająć się pacjentem tak, aby przywrócić w organizmie naturalną równowagę. Osiągnąć to możemy jedynie dbając zarówno o ciało jak i umysł. Należy leczyć przyczynę, a nie objawy.
W pracując z pacjentem staram się pomóc mu zmienić nawyki: żywieniowe i oddechowe, tak by przywrócić naturalną równowagę a co za tym idzie polepszyć jakość życia. Tłumaczę jak istotne dla organizmu jest to co, jak i kiedy jemy, to jak odpoczywamy a przede wszystkim to jak i ile śpimy. Daję wskazówki jak przywrócić poprawne wzorce oddechowe tak, by wyeliminować takie dolegliwości jak: astma, chrapanie, uczucie niepokoju, bezsenność, przewlekłe przemęczenie, zapalenie zatok, nieżyt nosa, problemy z koncentracją, bezdechy senne oraz szereg innych wywołanych niedotlenieniem organizmu. Staram się uzmysłowić pacjentom jak niewiele trzeba, aby wspomóc organizm. Pacjent musi mieć jednak świadomość pracy jaką musi wykonać on sam. Uważam, że to właśnie świadomość jest kluczem do wyzdrowienia. Leczenie objawów daje krótkotrwałe efekty, odnalezienie przyczyny nie zawsze jest łatwe, jednak tylko wtedy jesteśmy w stanie przywrócić równowagę, która jest podstawą powrotu do zdrowia.
Prowadzę również warsztaty z terapii próżniowej oraz technik oddechowych metodą Buteyko. Warsztaty „bańkowe” zawierają część teoretyczną oraz praktyczną, uczestnicy ćwiczą na sobie, aby w domu móc samodzielnie wykonywać zabiegi na najbliższych.

Warsztaty oddechowe organizowane są w grupach kilkuosobowych, uczestnicy mają możliwość zapoznać się z metodą, przetestować każde z ćwiczeń na sobie, aby być w stanie samodzielnie wpleść każde z ćwiczeń w rutynę dnia codziennego. Warsztaty oddechowe prowadzone są zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi. W przypadku dzieci ułożenie języka oraz oddychanie jest nieocenione w poprawnym rozwoju uzębienia oraz kształtu twarzoczaszki. Zakres ćwiczeń na warsztatach dla dorosłych i dzieci różni się nieco, dlatego warsztaty organizowane są osobno.

Rodzaj zabieguOrientacyjny czas trwaniaKoszt
Terapia oddechowa wg Buteyko pierwsza wizyta90 min150 zł
Terapia oddechowa wizyta kolejna60 min100 zł
Diagnoza i konsultacja wg TCM pierwsza wizyta150 zł
Diagnoza i konsultacja wg TCM kolejna wizyta100 zł
Masaż relaksacyjny bańką chińską / lekarską {szklaną}30 min/60 min
60/120 zł
Masaż antycellulitowy30 min/60 min
60/120 zł
Bańki ogniowe profilaktyka/ wzmacnianie odporności
Bańki ogniowe na przeziębienie z dojazdem do domucena do ustalenia
Świecowanie/ konchowanie uszu30 min/50 zł
Masaż pleców {punkty Hua Tou} +moksa30 min/60 min
60/120 zł
Warsztaty z terapii próżniowejcena do ustalenia
Warsztaty z terapii oddechowej wg Buteykocena do ustalenia