Z wykształcenia jestem inżynierem z zamiłowania Naturoterapeutą oraz Instruktorem metody Buteyko. Medycyna naturalna interesowała mnie od zawsze, moja fascynacja z dnia na dzień jest coraz większa. Cały czas staram się dokształcać, ponieważ tylko ciągły rozwój może zapewnić poczucie bycia dobrym w tym co się kocha.
Ukończyłam między innymi kursy: instruktorski metody oddechowej Buteyko, terapię bańkami ogniowymi i bezogniowymi, akupresurę, dietetyki według TCM, akupunkturę ucha, akupunkturę kosmetyczną, diagnozę z twarzy, ziołolecznictwo, dwupunkt, świecowanie i konchowanie uszu.
Wyznaję zasadę iż nie ma zdrowia bez świadomości. W obecnych czasach społeczeństwo cechuje nadmierne spożywanie pokarmów, niepoprawne wzorce oddechowe oraz brak równowagi pomiędzy pracą, odpoczynkiem i snem. Cały czas pragniemy posiadać więcej, co sprawia, że żyjemy w poczuciu niespełnienia, niedosytu, niedoskonałości, a nasz organizm jest ciągle zestresowany. Konsekwencją ciągłego stresu, nieprawidłowej: diety oraz wzorców oddechowych jest pojawienie się czynników chorobotwórczych.
Uważam, że zanim zaczniemy leczyć chorobę należy zająć się pacjentem tak, aby przywrócić w organizmie naturalną równowagę. Osiągnąć to możemy jedynie dbając zarówno o ciało jak i umysł. Należy leczyć przyczynę, a nie objawy.
W pracując z pacjentem staram się pomóc mu zmienić nawyki: żywieniowe i oddechowe, tak by przywrócić naturalną równowagę a co za tym idzie polepszyć jakość życia. Tłumaczę jak istotne dla organizmu jest to co, jak i kiedy jemy, to jak odpoczywamy a przede wszystkim to jak i ile śpimy. Daję wskazówki jak przywrócić poprawne wzorce oddechowe tak, by wyeliminować takie dolegliwości jak: astma, chrapanie, uczucie niepokoju, bezsenność, przewlekłe przemęczenie, zapalenie zatok, nieżyt nosa, problemy z koncentracją, bezdechy senne oraz szereg innych wywołanych niedotlenieniem organizmu. Staram się uzmysłowić pacjentom jak niewiele trzeba, aby wspomóc organizm. Pacjent musi mieć jednak świadomość pracy jaką musi wykonać on sam. Uważam, że to właśnie świadomość jest kluczem do wyzdrowienia. Leczenie objawów daje krótkotrwałe efekty, odnalezienie przyczyny nie zawsze jest łatwe, jednak tylko wtedy jesteśmy w stanie przywrócić równowagę, która jest podstawą powrotu do zdrowia.
Prowadzę również warsztaty z terapii próżniowej oraz technik oddechowych metodą Buteyko. Warsztaty „bańkowe” zawierają część teoretyczną oraz praktyczną, uczestnicy ćwiczą na sobie, aby w domu móc samodzielnie wykonywać zabiegi na najbliższych.

Warsztaty oddechowe organizowane są w grupach kilkuosobowych, uczestnicy mają możliwość zapoznać się z metodą, przetestować każde z ćwiczeń na sobie, aby być w stanie samodzielnie wpleść każde z ćwiczeń w rutynę dnia codziennego. Warsztaty oddechowe prowadzone są zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi. W przypadku dzieci ułożenie języka oraz oddychanie jest nieocenione w poprawnym rozwoju uzębienia oraz kształtu twarzoczaszki. Zakres ćwiczeń na warsztatach dla dorosłych i dzieci różni się nieco, dlatego warsztaty organizowane są osobno.

Rodzaj zabieguOrientacyjny czas trwaniaKoszt
Terapia oddechowa wg Buteyko pierwsza wizyta90 min150 zł
Terapia oddechowa wizyta kolejna60 min100 zł
Biorezonans i Diagnoza wg TCM 240 zł
Masaż relaksacyjny bańką chińską / lekarską {szklaną}30 min/60 min
80/150 zł
Masaż antycellulitowy30 min/60 min
80/150 zł
Bańki ogniowe profilaktyka/ wzmacnianie odporności
Bańki ogniowe na przeziębienie z dojazdem do domucena do ustalenia
Świecowanie/ konchowanie uszu30 min.70 zł
Masaż pleców {punkty Hua Tou} +moksa30 min/60 min
80/150 zł
Warsztaty z terapii próżniowejcena do ustalenia
Warsztaty z terapii oddechowej wg Buteykocena do ustalenia

Biorezonans Meta HUNTER 4025 jest nieinwazyjnym zaawansowanym urządzeniem diagnostyczno – terapeutycznym.

DZIAŁANIE: Ta unikalna aparatura diagnostyczna, oparta jest na analizie spektralnej wirowych pól magnetycznych organizmów żywych. Każdy organ i każda komórka ma swoje własne charakterystyczne drgania, które są rejestrowane i analizowane komputerowo (zobaczyć je możemy na ekranie w postaci określonego wykresu). Każdy proces patologiczny ma także właściwy tylko dla niego indywidualny wykres tak więc  każdą chorobę możemy zdefiniować jako odstępstwo od prawidłowych drgań danego organu. Przepływ energii chorego organu znacznie się różni od energii organu zdrowego . W pamięci komputera zapisano znaczną ilość procesów patologicznych.  Po zdjęciu charakterystyk częstotliwościowych organu, aparatura diagnostyczna może porównać je według wielkości zbieżności spektralnej z procesami wzorcowymi (zdrowym organem, patologiczną zmianą tkanki czy np. czynnikami infekcyjnymi) oraz przedstawić na wykresie proces patologiczny lub tendencję do jego powstania.  Urządzenie łączy w sobie medycynę Wschodu – która od wieków ogromną uwagę przywiązuje do swobodnego przepływu energii Qi w naszym ciele, a jej zaburzenie diagnozuje jako stan chorobowy – a medycyną Zachodu. HUNTER 4025 daje możliwość otrzymania pełnej informacji o zdrowiu danej osoby, a co najważniejsze potrafi  wykryć schorzenie w stadium przedklinicznym, co jest czasem bardzo trudne w przypadku jakichkolwiek innych badań.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, wiek poniżej 5 roku życia, padaczka, choroby psychiczne, choroby układu nerwowego z ostrym przebiegiem, sztuczna zastawka serca, opatrunek gipsowy bez względu na przyczynę, białaczka, stany po przebytych wielokrotnych udarach mózgu, histeria, psychoza, zaburzenia osobowości, implant ślimakowy, implanty elektroniczne zasilane ruchem serca lub przepony.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA/ ZABIEGU: w dniu zabiegu proszę nie jeść potraw ciężkostrawnych, na dwie godziny przed badaniem nie spożywamy żadnych posiłków, nie pijemy kawy, herbaty, energetyków, słodzonych napojów gazowanych, woda dozwolona.

CZAS: Wizyta trwa ok 2h samo skanowanie całego ciała zajmuje od 1-1,5h.

KOSZT : skanowanie całego ciała 240 zł

Czym jest smovey?

Smovey to jedyne w swoim rodzaju urządzenie służące przede wszystkim ochronie naszego zdrowia. Smovey to system pierścieni wibracyjnych, składający się z karbowanego węża, 4 kulek stalowych i uchwytu z pianką, która tłumi drgania. Poprzez wprawienie smovey w ruch 4 ruchome, stalowe kule rozpoczynają się swobodnie poruszać najpierw w przód a następnie w tył. Uderzają przy tym w sposób pulsujący w rowki i szyjkę spirali z częstotliwością blisko 60Hz. Częstotliwość 60Hz odpowiada częstotliwości zdrowego człowieka,która zawiera się w przedziale 62-72Hz. Jak wiemy nasze ciało posiada sieć meridianów oraz punktów akupunkturowych, wykonując masaż smovey pobudzamy przepływ energii w ciele oraz dodatkowo mamy wpływ na utrzymanie częstotliwości na odpowiednim poziomie.

Utrzymanie częstotliwości 60Hz jest kluczowe dla naszego zdrowia, ponieważ obniżenie częstotliwości jest tożsame z wystąpieniem zmian chorobowych.

Twórcą smovey jest Johann Salzwimmer, u którego pod koniec lat 90-tych zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Pogodził się on z chorobą jednak mając na uwadze jak szybko postępuje chciał znaleźć sposób na wyhamowanie jej objawów. Salzwimmer był zapalonym tenisistą oraz narciarzem i pomimo znacznego pogorszenia stanu zdrowia w latach 1996-2004 nie zrezygnował z aktywności fizycznej – szczególnie z gry w tenisa. Zaobserwował, że wymachy rąk oraz ich ułożenie podczas gry łagodzą objawy choroby. Dlatego też kontynuował obserwacje a także eksperymenty z prototypami smovey. Dziś Johan Salzwimmer jest żywym świadectwem tego, że można wygrać z chorobą!

KOSZT: Masaż smovey 60min – 120zł