„W dawnych czasach ludzie wiedli proste życie. Polowali na zwierzynę, łowili ryby i przez cały czas przebywali na łonie natury. W czasie chłodów więcej się ruszali by chronić się przed zimnem. A gdy latem zaczynało być gorąco, szukali chłodnych miejsc. Zachowywali spokój ducha i równowagę emocjonalną, nie ulegali nadmiernym pragnieniom.”
„Dzisiaj ludzie żyją inaczej. Jeśli chodzi o wewnętrzne przyczyny chorób, stali się niewolnikami swoich emocji i zmartwień. Pracują ponad siły”
Kanon Medycyny Chińskiej Żółtego Cesarza

Od kilku lat interesuję się medycyną chińską i akupunkturą. Fascynuje mnie fakt, że przed każdą diagnozą i terapią jest człowiek. Jego emocje, przekonania i jego historia. Do każdego należy podejść indywidualnie. Nie ma gotowych receptur. Zawsze jest to nowa droga odkrywania przyczyn dolegliwości i przywracania równowagi w organizmie.
Obecnie mam zaszczyt uczestniczyć w kameralnym kursie organizowanym przez Izę Miętkę „Akupunktura wspierająca płodność kobiet i mężczyzn”. Uczę się jak niesamowitym doświadczeniem  jest towarzyszenie parom w drodze do bycia rodzicami.
Ważne w mojej edukacji:
Akupunktura wspierająca płodność kobiet i mężczyzn – Iza Miętka
Akupunktura Acuart Poziom 1 – Międzynarodowa Szkoła Akupunktury Acuart
Akupunktura ucha w walce z traumą, uzależnieniami i bólem – Magdalena Kraszewska
Umysł i psychika w medycynie chińskiej: Psychosomatyka – Leczenie akupunkturą „ukrytych korzeni chorób” –  Hamid Montakab
Diagnoza z obserwacji – Rani Ayal
Dietetyka wg TMC– Bożena Olszowska
Egzamin na naturopatę – potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie naturoterapeuty – świadectwo czeladnicze nr 25121